Kierunek mechanika i budowa maszyn

0
47

kierunek-mechanika-i-budowa-maszyn-4Na rynku pracy zawsze jest zapotrzebowanie na dobrych inżynierów różnych specjalności, absolwentów renomowanych uczelni technicznych. Studenci, którzy wybierają, na przykład kierunek mechanika i budowa maszyn zdobywają bardzo obszerną wiedzę specjalistyczną z zakresu budowy maszyn, z zakresu projektowania, bezpieczeństwa, wytwarzania, eksploatacji, sterowania samochodów, ciągników, pojazdów specjalnych, szynowych, maszyn budowlanych, drogowych, przenośników, dźwignic i wielu innych. Uczą się również fizyki, matematyki, geometrii wykreślnej, zgłębiają materiałoznawstwo, rysunek techniczny, modelowanie komputerowe, obliczenia wytrzymałościowe. Studenci mogą uczyć się zarówno na studiach stacjonarnych, jak i zaocznych, zarówno I i II stopnia.
Absolwenci kierunków mechaniki i budowy maszyn są w stanie realizować bardzo zaawansowane projekty konstrukcyjne, nadzorować i konserwować nowoczesne, bardzo złożone linie produkcyjne. Mogą być zatrudnieni w małych, średnich, dużych firmach przemysłu maszynowego, elektronicznego, spożywczego.
Mogą także podjąć pracę na uczelniach lub w instytucjach naukowych. Osoby chcące poświęcić się pracy naukowej mogą podjąć studia doktoranckie.