Auta przyszłości

0
596

Era informatyczna

W dzisiejszych czasach nowe technologie stają się coraz bardziej popularne. Komputery stacjonarne, laptopy, smartfony i wiele wiele innych, są normą w większości domów. Dzieci od małego potrafią się obsługiwać telefonami, przez co mają zdecydowanie inne dzieciństwo niż nawet kilka lat wcześniej ich rówieśnicy. Nie wiadomo, w którą stronę to wszystko idzie. Co się wydarzy za kilka lat. Czy sztuczna inteligencja zastąpi większość zawodów wykonywanych przez ludzi. Skoro już teraz w sklepach stacjonarnych jest coraz mniej pracowników, ponieważ są zastępowani przez automaty. W wielu fabrykach dzieje się dokładnie to samo.
Fenomenem stają się również samochody, które z roku na rok zmieniają w swoim wyposażeniu coraz więcej elementów. Z pewnością auta przyszłości, nie będą potrzebować kierowców. Już wiele modeli jest napędzanych prądem. Pierwsze testy mają za sobą automatyczne samochody, które zawiozą nas, co najważniejsze bezpiecznie, we wskazane miejsce, bez naszego udziału. Czyżby to była przyszłość taksówek? Bez kierowców z pewnością będzie to tańsze i bardziej ekonomiczne. Auta z Niemiec, które były tak modne na naszych drogach, są dalej sprowadzane, jednak ceny, które ciągle ulegają poprawką nie koniecznie już będą tak opłacalne.
W pewnym sensie nastaje nowa moda, która od kilku lat zmienia się w przerażającym tempie. Wszystko staje się bardziej cyfrowe. Kiedy nie wiemy jak coś zrobić, szukamy tego w telefonie, komputerze, czy w innym tego typu urządzeniu. Każdy z nas musi przygotować się na zmiany.