Foteliki samochodowe

0
124

Foteliki samochodowe (1)Do tego, że bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy autem powinno być sprawą nadrzędną, nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo licznych kampanii społecznych i różnego rodzaju działań, mających na celu wzrost świadomości w tej kwestii, wciąż spora grupa rodziców bagatelizuje temat, jakim są foteliki samochodowe.

Na szczęście wożenie dzieci bez żadnego zabezpieczenia to w dzisiejszych czasach już naprawdę rzadkość, jednak wciąż nagminne jest bezmyślne nabywanie najtańszych fotelików, nieposiadających żadnych atestów, co wiąże się z tym, że nie spełniają odpowiednio swoich najważniejszych funkcji. Do tego powszechne jest używanie sprzętów, które nie są dostosowane do wieku, wzrostu lub wagi małego człowieka. Często zapomina się, że foteliki samochodowe po jakimś czasie stają się za małe, w związku z czym powinny być wymieniane na nowe. To karygodny błąd, który w razie wypadku może kosztować utratę zdrowia lub życia.

Na rynku jest wiele rodzajów i modeli fotelików dla dzieci, jednak podczas zakupu kierujmy się nie tylko ładnym wyglądem i ceną, ale sprawdźmy, czy na pewno spełniają wszelkie wymagania odnośnie zapewnienia naszemu dziecku bezpiecznej i komfortowej jazdy.