Historia motoryzacji

0
48

rp_transport4.jpgKażdy z nas powinien mieć swoje własne pasje, którymi mógłby się zajmować w wolnym czasie. To właśnie zainteresowania sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. Powinniśmy oczywiście zdobywać wiedzę odnośnie swoich zainteresowań. Jeśli więc naszą pasją jest motoryzacja, zapoznajmy się nieco bardziej z jej historią.

Historia motoryzacji rozpoczęła się już w 1764 roku. To właśnie wtedy pojawił się pierwszy pojazd, który był napędzany prawdziwym silnikiem. Był to silnik dwucylindrowy, parowy. Pojazd ten służył głównie do ciągnięcia różnych przedmiotów. Następnie, w roku 1802 pojawiła się pierwsza, drogowa lokomotywa. Już dwadzieścia-pięć lat po tym wydarzeniu w świecie zasłynął pierwszy pojazd parowy. To on służył do komunikacji pasażerskiej. Końcowym, kluczowym wydarzeniem dla motoryzacji była budowa pierwszego pojazdu benzynowego. Zbudowano go już w 1884 roku.

Od tej pory powstało oczywiście jeszcze wiele, innych ciekawych pojazdów. Na pewno sami się nimi interesujemy, jeśli motoryzacja jest naszą pasją.